Referencyjna listwa zasilająca

 

Listwa01Referencyjna listwa sieciowa KBL Sound została opracowana z myślą o wysokiej klasy systemach audio. To jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych produktów tego typu, nie tylko na polskim rynku.  Zaprojektowany i wykonany całkowicie bezkompromisowo, z wykorzystaniem najlepszych dostępnych na świecie komponentów i materiałów. Obudowa tej masywnej listwy powstaje przez wielogodzinne obrabianie na maszynach CNC litego bloku duraluminium. W efekcie zostaje uzyskana komora o bardzo grubych ścianach - nawet do 35mm. Zapewnia to doskonałe ekranowanie, stabilność i pochłanianie rezonansów zewnętrznych, jak i wewnętrznych, co z kolei pozwalalistwa-gola utrzymać niezakłócony transfer elektronów w przewodach i gniazdach znajdujących się w środku. Wyposażona jest w najlepsze gniazda sieciowe Furutech FT-SDS, nie stosowane w żadnej innej listwie na świecie z powodu ich wysokich kosztów. Gniazda te są montowane do podłoża dla jak największego zintegrowania z obudową. Rodowane gniazdko IEC zapewnia doskonałe podłączenie kabla zasilającego, a przewody łączące wykonane są z ultra czystej miedzi długokrystalicznej UPOCC, traktowanej kriogenicznie dla lepszej integracji molekularnej. Co istotne, pracochłonnie poprowadzone przewody wychodzą z gniazdka wejściowego do wszystkich 5 gniazd równolegle, a nie szeregowo, tzn. do każdego z nich prąd listwa03płynie bezpośrednio z kabla zasilającego. W ten sposób żadne kolejne gniazdo w szeregu nie “podkrada” napięcia poprzedniemu, tak jak to ma miejsce w większości, nawet ekskluzywnych, listew. Wszystkie elementy w listwie KBL Sound są pasywne, nie umieszczono w niej żadnych filtrów, które zwykle oddziałują niekorzystnie na różne aspekty dźwięku, podobnie jak całe kondycjonery. Najwyższy moźliwy standard rozwiązań inżynieryjnych i komponentów spełnia w tej konstrukcji swoją rolę lepiej niż jakiekolwiek elementy elektroniczne. Ta listwa nie jest kondycjonerem, ale jej wpływ na brzmienie urządzeń jest zwykle bardziej korzystny, niż ma to miejsce w przypadku nawet bardzo drogich kondycjonerów. Dźwięk w porównaniu z tym, który był poprzednio, wydaje się nagle odsłonięty, bardziej żywy i obecny, krótko mówiąc, we wszystkich aspektach lepiej zdefiniowany. Zmiana jest bardzo istotna i warta spróbowania.

Listwa najlepiej działa z kablami zasilającymi KBL Sound, jak Red Eye Ultimate lub Hologram, ale może też współpracować z innymi sieciówkami wysokiej klasy.

 

Listwa02

 

SPECYFIKACJAft sds

  • 5 gniazd Furutech FT-SDS (G) 16A/250V montowanych do dna obudowy dla zapewnienia największej możliwej integralności mechanicznej całej listwy. Wszystkie elementy przewodzące gniazd wykonane zostały z czystej miedzi (proces Alpha), pokryte 24k złotem, obudowa z kompozytu łączącego nylon z włóknem szklanym, pokrywa z poliwęglanu.
  • gniazdko wejściowe Furutech FI-10 ( R), proces Alpha, czysta miedź rodowana, obudowa kompozyt włókna szklanego i nylonu
  • frezowana na maszynach CNC masywna obudowa z duraluminium o grubych ścianach i bardzo grubym dnie dla jak najlepszego pochłaniania rezonansów wewnętrznych i zewnętrznych oraz ekranowania fal RFI (Radio Frequency Interference)
  • przewody o grubości 12 awg z miedzi długokrystalicznej UPOCC i traktowanej kriogenicznie użyte w pełnej konfiguracji star-wired: osobny równoległy komplet przewodów dla każdego z 5 gniazd od gniazda wejściowego
  • nóżki z brązu fosforowego (niklowane) dla najlepszej izolacji od podłoża
  • maksymalne obciążenie listwy 1850W
  • wymiary (s/g/w): 36,5 x 9,5 x 11 cm
  • masa listwy: 5,5 kg

 

Recenzje i Nagrody


 

High Fidelity Best Product2014 "Listwa sieciowa KBL Sound wygląda tak, jakbyśmy mieli do czynienia z firmą działającą w audio od lat, która właśnie przygotowała swój najnowszy i najlepszy produkt. Wykonanie, brzmienie opakowanie – wszystko to w przypadku Reference Power Distributor jest po prostu fantastyczne. A to przecież jeden z pierwszych produktów KBL-a. Razem z kablami sieciowymi Red Eye dostajemy skończony, kompletny system zasilający, który sprawdzi się w każdym, high-endowym systemie. Listwa Reference Power Distributor i kabel Red Eye wchodzą w skład SYSTEMU B „High Fidelity”. High Fidelity

Nagroda Roku 2014Czytaj-wiecej

 

 

High-Fidelity-logo"Bez zastanowienia już teraz mógłbym powiedzieć, że polskie kable i listwa są równie dobre, co system japoński [Acrolink Mexcel 7N-PC9300 + Acoustic Revive RTP-4eu Ultimate]. A nawet, że nie słyszę między nimi różnicy. W skrajnym przypadku – że Red Eye i Reference Power Distributor są lepsze niż moja referencja. Nie byłoby w tym specjalnej przesady i tylko nieliczni byliby to w stanie zweryfikować. Do wiarygodnego wprowadzenia rozróżnień pomiędzy systemami polskim i japońskim potrzebny będzie bowiem topowy, rozdzielczy system audio. Na tym jednak nie koniec – część bardzo drogich systemów przyjmie modyfikacje, jakie wprowadzają polskie produkty do dźwięku z westchnieniem ulgi, odwdzięczając się ponadprzeciętną koherencją, plastyką i lekkim przybliżeniem drobnych detali, zwykle ginących w szumie tła.

[...] To wybitne opracowanie, zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i o dźwięk. Podpisuję się w ciemno i dokładam wyróżnienie RED Fingerprint.

 

RED FINGERPRINT-red[...] Rozdzielczość polskiego systemu zasilającego jest wyjątkowa. Porównanie z Oyaide, fantastycznym, spójnym wewnętrznie, mającym wyraźną agendę systemem pokazało, że da się podobne cechy pchnąć znacznie dalej. Chodzi przede wszystkim o lepszą definicję i różnicowanie testowanego systemu. Oyaide wpięte po KBL-u zabrzmiało w bardziej „zgrubny” sposób. [...] Prawdę mówiąc system daje z siebie znacznie więcej niż obydwa elementy osobno. Każdy z nich jest znacznie lepszy niż Oyaide, ale dopiero pracując wspólnie stają obok Acrolinków wpiętych do Acoustic Revive na równych prawach.

High Fidelity                                

Czytaj-wiecejNagroda Red Fingerprint

 

 

Sound Rebels logo"Stawiając na bezpośredniość i możliwie zbliżoną do oryginału wierność KBL pozwala z łatwością wychwytywać wszelkiego rodzaju mikrodetale i ozdobniki a intensywność doznań zależeć będzie w głównej mierze od klasy wpiętej doń elektroniki. Każde trącenie struny, każdy pasaż dłoni po gryfie podawany jest słuchaczowi w sposób jednoznaczny, lecz na tyle wyrafinowany, że nie sposób mówić o jakiejkolwiek ofensywności.[...] KBL Sound Reference Power Distributor wydaje się wprost idealnym rozwiązaniem dla wymagających melomanów i audiofilów. Nie kosztując majątku na pewno niczego nie zepsuje, uśredni, czy ograniczy. Wręcz przeciwnie – uwolni drzemiący, w nawet wysokiej, high-endowej klasy systemie potencjał i w sposób nad wyraz sugestywny wskaże właściwy kierunek rozwoju. [...] Naprawdę warto."    Soundrebels
Czytaj-wiecej

 

 

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen