Idea

De natura sonorum

 

 

KBL Sound to suma kilkudziesięciu lat naszych doświadczeń z dźwiękiem i muzyką, zarówno w warunkach studyjnych, jak na koncercie czy w domu. W tle tych doświadczeń kryła się zawsze pasja poznawcza: chęć przekonania się jak bardzo można się zbliżyć w reprodukcji zapisanego na nośniku zdarzenia dźwiękowego do jego pierwotnej, realnej postaci.

Opracowując przez lata naszą ofertę, zawsze mieliśmy na uwadze przede wszystkim to, aby zapewnić wymagającym słuchaczom maksimum muzycznej satysfakcji i umożliwić wydobycie z ich sprzętu całego drzemiącego w nim potencjału. O tym, że nie jest to pusty frazes, świadczą liczne recenzje i opinie naszych klientów, nie mówiąc o nagrodach.

W naszym rozumieniu najbardziej istotnymi cechami referencyjnego przekazu są bezpośredniość oraz zdolność do wiernego odtworzenia subtelnych (niskopoziomowych) informacji, które bardzo łatwo utracić w całym torze sygnału od źródła do przetworników. Współwystępowanie tych dwóch cech składa się na kompleksowe odczucie naturalności i realizmu, obcowania z muzyką na żywo i decyduje o zaangażowaniu słuchacza w stopniu znacznie większym niż inne, często obsesyjnie poszukiwane przez wielu cechy dźwięku, takie jak szybkość, precyzja, ilość basu czy wysokich tonówIdea02 itp. Te ostatnie cechy muszą być oczywiście obecne jako składowe materiału muzycznego, ale nie jako osobno wyróżnione, spotęgowane elementy, inaczej wyzwalają ostatecznie tylko ekscytację samym sprzętem, podobną tej, jaką daje jazda sportowym samochodem. Natomiast same w sobie nie oddają organicznej istoty muzyki i nie wywołują wrażenia, że obcujemy z muzykami na żywo. Słyszymy dźwięki, lecz nie czujemy w nich obecności ludzi, przekaz ma charakter mechaniczny i ujednolicony. Gdybyśmy naprawdę tam byli podczas nagrania w studio lub na koncercie, odczuwalibyśmy namacalnie obecność wykonawców i instrumentów, na których grają. Każdy dźwięk zaskakiwałby nas swoim zaistnieniem. Ta cecha zwykle w reprodukcji muzyki bywa zatracona, co nie znaczy, że powinniśmy rezygnować z dążenia do jej zachowania.

Szukając najdoskonalszych rozwiązań konstrukcyjnych, kładziemy nacisk na najwyższą jakość wykorzystywanych w producji komponentów i wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia zachodniej technologii. Udowadniamy zarazem, że doskonałe kable i akcesoria mogą być również wytwarzane w Polsce.

Myślimy też o środowisku nie tylko, by nie wyłamywać się z coraz bardziej powszechnego trendu na świecie. Opakowania, jakich używamy nie będą rozkładać się tysiące lat, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów lub pochodzących z recyklingu i nadają się do dalszego przetworzenia.

 

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen