Idea

Doskonałe rozwiązania dla najbardziej wymagających systemów audio. To nasza idea.

 

 

KBL Sound to suma kilkudziesięciu lat naszych doświadczeń z dźwiękiem, sprzętem i muzyką, zarówno w warunkach studyjnych, jak na koncercie czy w domu. W tle tych doświadczeń kryła się zawsze pasja poznawcza: chęć przekonania się jak bardzo można się zbliżyć w reprodukcji zapisanego na nośniku zdarzenia dźwiękowego do jego pierwotnej, realnej postaci.

Właściwie skonfigurowany system audio powinien, jak wehikuł czasu, przenosić nas do chwili i miejsca zdarzenia muzycznego, w jakim chcemy uczestniczyć. Powinniśmy mieć wrażenie, zamykając oczy, że w nagraniach, których słuchamy nie pośredniczy żaden sprzęt, ale że sami wykonawcy są przed nami obecni na żywo.

Produkty, które oferujemy, a także tuning elektroniczny urządzeń audio mają na celu osiągnięcie przekazu muzycznego o jak najmniejszym współczynniku strat, poziomu, który nazywany jest referencyjnym. W naszym rozumieniu najbardziej istotnymi cechami takiego przekazu są bezpośredniość oraz zdolność do wiernego odtworzenia subtelnych (niskopoziomowych) informacji, które bardzo łatwo utracić w całym torze sygnału od źródła do przetworników. Współwystępowanie tych dwóch cech składa się na kompleksowe odczucie naturalności i realizmu, obcowania z muzyką na żywo i decyduje o zaangażowaniu słuchacza w stopniu znacznie większym niż inne, często obsesyjnie poszukiwane przez wielu cechy dźwięku, takie jak szybkość, precyzja, ilość basu czy wysokich tonów itp. Te ostatnie cechy muszą być oczywiście obecne jako składowe materiału muzycznego, ale nie jako osobno wyróżnione, spotęgowane elementy, inaczej wyzwalają ostatecznie tylko ekscytację samym sprzętem, podobną tej, jaką daje jazda sportowym samochodem. Natomiast same w sobie nie oddają organicznej istoty muzyki i nie wywołują wrażenia, że obcujemy z muzykami na żywo. Słyszymy dźwięki, lecz nie czujemy w nich obecności ludzi, przekaz ma charakter mechaniczny i ujednolicony. Gdybyśmy naprawdę tam byli podczas nagrania w studio lub na koncercie, odczuwalibyśmy namacalnie obecność wykonawców i instrumentów, na których grają. Każdy dźwięk zaskakiwałby nas swoim zaistnieniem. Ta cecha zwykle w reprodukcji muzyki bywa zatracona, co nie znaczy, że powinniśmy rezygnować z dążenia do jej zachowania.

Idea02

Najbardziej racjonalnym sposobem stworzenia "niewidzialnego" systemu jest dobór komponentów, które wnoszą jak najmniej od siebie, czyli są możliwie najbardziej wierne, tzn. neutralne, a następnie zasilenie ich i połączenie kablami, które utrzymają tę neutralność. W każdym innym przypadku czeka nas niekończąca się walka o kompensację braków jednych komponentów innymi komponentami, co ostatecznie prowadzi do braku satysfakcji i szukania kolejnych zmian.

Sądzimy, że produkty oferowane przez KBL Sound mogą być komponentami systemów audio tworzonych z myślą o takich aspiracjach. Rezultatem naszych wieloletnich poszukiwań są urządzenia, kable i akcesoria, które zanim zostały pomyślane jako produkty, okazały się – w wyniku nie kończących się eksperymentów i porównań, również z tym, co oferuje rynek audio na świecie – najbliższe realizacji celu. Tego rodzaju referencyjne systemy oczywiście istnieją, ale są niebotycznie drogie. Naszą ambicją jest oferowanie produktów nie tylko bezkompromisowych, ale też konkurencyjnych w każdym przedziale cenowym, których stosunek jakości do ceny znacznie przewyższa to, co można znaleźć w obecnej ofercie rynku audio.

Stosując zasadę "mniej znaczy więcej", szukamy najprostszych rozwiązań konstrukcyjnych. Kładziemy przy tym nacisk na wysoką jakość wykorzystywanych w producji komponentów i śledzimy z uwagą najnowsze osiągnięcia zachodniej technologii. Udowadniamy zarazem, że doskonałe kable i akcesoria mogą być również wytwarzane w Polsce.

Myślimy też o środowisku nie tylko, by nie wyłamywać się z coraz bardziej powszechnego trendu na świecie. Opakowania, jakich używamy nie będą rozkładać się tysiące lat, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów lub pochodzących z recyklingu i nadają się do dalszego przetworzenia.

 

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen